Kategorie

Single shampoo

V tuto chvíli naše nejlepší spojení výkonu a udržitelnosti

Single šampon představuje naše největší úsilí v udržování profesionální kvality při optimalizaci udržitelnosti. Za tímto účelem jsme se řídili principy SLCA, Posuzování udržitelného životního cyklu, což je postup, který vyhodnocuje veškerý možný dopad na přírodní zdroje, životní prostředí a společnost během celého životního cyklu produktu, od surovin a produkce, až po použití a likvidaci.

KONCEPT

Polep obsahuje citát, který symbolizuje význam produktu:

„Snažíc se najít
 někoho špatného, shledal jsem
nejhorším sebe.“

Single šampon je nedokonalý produkt, který se vyvíjí a roste stejně, jako člověk. Symbolizuje naši cestu bytí a naše skutky. Představuje úsilí, které vytváříme každý den ke zlepšení našich znalostí a k prozkoumání alternativních cest účinků. Single šampon neustále usiluje o to, co je správné a pravdivé. Od složení po obal se jedná o neobvyklý pro- dukt s vlastní identitou. Nesvádí, neprohlašuje a nevychloubá se svými úspěchy. Naopak se omlouvá za své nedostatky a slibuje, že se nikdy nevzdá pokusů o své zlepšení.

SLOŽENÍ

Single šampon je vyroben ve 100 % z aktivních složek přírodního původu, spolu s jedinečnou povrchově aktivní látkou z olivovníku Quercentano ze Slow Food Presidia, vytvořený Davines k aktivní podpoře biodiverzity. Také obsahuje povrchově aktivní látky z udržitelného palmového oleje, certifikované neziskovou organizací RSPO. To zajišťuje produkci oleje při respektování environmentálních a sociálních kritérií, která minimalizují dopad pěstování na životní prostředí a na místní komunity. Vůně je 100% přírodní, stejně jako konzervační látky. Složky lze také zpětně dohledat v zemi původu. Složení je bez barviv, silikonů a složek živočišného původu.

PŘÍRODNOST A BIOLOGICKÁ ROZLOŽITELNOST

Složení je z 95 % přírodního původu a z 98,2 % biologicky rozložitelné. Naše definice „složky přírodního původu“ jsou striktnější než standardní v tomto odvětví a umožňují dodržet, aby neobsahovaly žádné syntetika (100 % přírodního původu). Tento standard podporuje náš závazek k transparentnosti a maximální udržitelnosti.

BALENÍ

Láhev je vyrobena z recyklovatelného plastu z cukrové třtiny, obnovitelných zdrojů vytvořených s o 48 % méně plastu než je průměr konkurence u stejně velkých lahví. Optimalizací balení můžeme naplnit o 17 % více lahví na paletu než je průměr Davines šamponu retailové velikosti, což výrazně snižuje dopad na životní prostředí v oblasti přepravy. Láhev je také vytvořena k usnadnění používání každé kapky a zabraňuje tedy plýtvání.

UDRŽITELNOST

Single šampon je vytvořen a balen v Davines Village se 100 % energií z udržitelných zdrojů a kompenzací CO2.

Toto je náš první carbon neutral produkt. Generované emise CO2 během celého životního cyklu produktu jsou ve 100 % kompenzovány.

Single šampon… stále pokračujeme…

ZDRAVĚJŠÍ VLASY - ZDRAVĚJŠÍ LESY

Pomoci životnímu prostředí tím, že udělám něco pro sebe? Ideální!

Dopřejte svým vlasům tu nejlepší péči s novým Single šamponem od Davines a automaticky tak

přispějte 50 Kč na obnovu lesů v Železných horách,

kde každoročně pomáháme s výsadbou nových stromů a oživujeme tak celý náš ekosystém.

Davines – udržitelná krása ejen pro Vaše vlasy, ale pro celou planetu.