Kategorie

Blahodárné účinky vlasových olejů

Krásné, posílené, lesklé, zdravé… to všechno a ještě mnohem více nabízí vlasové oleje. Na trhu je nepřeberné množství přípravků, ať již čistě olejů, nebo obsahujících různé oleje, a je potřeba najít ten vhodný pro váš typ vlasu. Blahodárné účinky olejů jsou známy již celá staletí a využívali je Egypťané, staří Řekové, Číňané či např. Mayové.
Blahodárné účinky vlasových olejů

Přírodní vlasové oleje vyživují vlasy dlouhodobě, pomáhají zadržovat potřebou vodu ve vlasech, vyživují je a tím zabraňují třepení a lámání. Ideální je používat jej po každém mytí a vetřít malou kapičku do konců ještě vlhkých vlasů.

Je jasné, že ne každý olej je vhodný pro takovou péči, proto vám přinášíme přehled olejů a jejich účinků. Oleje se získávají lisování semen nebo plodů rostlin, které uchovávají tuky jako zásobní látky pro výživu. Pro kosmetickou péči se používají oleje lisované za studena, kterou jsou pak vysoce kvalitní. Většina profesionálních kadeřnických firem nabízí vlasové oleje nebo je možno využít vysoce přírodní koncentrované jednodruhové čisté oleje v bio kvalitě.
Vlasový olej je nezbytnou součástí nejen mé výbavy, ale určitě mi dáte za pravdu, že jeho používání je skutečně nenáročné, oleje nádherně voní, vlasy jsou po nich skutečně úžasné a dobře se upravují.

Jak se používat a jak vlastně fungují, to nám prozradí Radek Zahradník, technolog značky Davines.

Radku, jsou oleje vhodné pro všechny typy vlasů?
Záleží na typu oleje. Obecně lze ale říct, že na velmi jemné a mastící vlasy příliš vhodný není. Ideální použití je na pro vlasy vlnité, dlouhé, suché, se sklonem ke krepatění a dehydratované. Své opodstatnění najde i ve vlasech krátkých, kde se používá k dodání lesku a závěrečnému uhlazení struktury vlasu.

Jak vlastně oleje fungují a vyživují vlas?
Olej jako takový je vhodný na vlas, který je vysušený. Má silné antioxidační účinky, dokáže vlas uhladit, dodat jim jemnost, hydrataci a pochopitelně lesk. Jejich účinky ve vlasech znali už ve starověku, přidával se do nich navíc zlatý prášek. Po celá staletí si obyvatelé zejména přímořských států vtírali do svých vlasů nejrůznější druhy olejů – olivový, ricinový, kokosový a mnohé další. Zabraňovali tak jejich vysoušení od moře a slunečních paprsků. I v dnešní době se lidé vracejí k přírodním zábalům, kdy do olejů přidávají další ingredience jako med, žloutek apod. Použití olejů je vhodné v průběhu celého roku, ovšem velké opodstatnění má teď po létě, kdy jsou vlasy mnohem více namáhány sluncem, mořskou vodou, chlorem, a je potřeba je správnou péčí intenzivně vyživit a hydratovat.

Jak správně používat vlasové oleje?
Nejdůležitější je říct, že v tomto případě platí pravidlo – méně je více. Oleje se používá opravdu jen pár kapek. Jen pokud máme vlasy silné, porézní a vysušené, můžeme malinko přidat. Pár kapek oleje tedy protřeme v dlani a dodáme do mokrých, ručníkem vysušených vlasů. Nedáváme k hlavě, ale do 2/3 délky vlasu. Takto si zajistíme snadnější úpravu, rozčesávání a zabráníme třepení konečků. Některé oleje mají navíc ochranný faktor i proti teplu. Dá se použít i do suchých vlasů k dodání lesku, uhlazujícího efektu na již vytvořený účes. Opět lehce vetřeme pár kapek do délek. Olej pak vyhladí povrchovou strukturu vlasu bez tužícího efektu.

Budu mít po použití mastné vlasy?
Pokud použije jen pár kapek a dáte je do správného typu vlasu, tak ne. U jemných a mastících se vlasů může být po použití oleje vlas zatížen, a tím pádem bude působit mastným dojmem. Je tedy potřeba vybrat olej, který bude vlasy co nejméně zatěžovat a použít jen, již výše zmíněné, malé množství.


Tip od kadeřníka
Z mých zkušeností bych určitě doporučil olejíček Davines z řady OI, který má silně antioxidační účinky, působí proti volným radikálům, je bez parabenů, a má v sobě prodyšné silikony, které vytváří lehký ochranný film ve vlasech. Tím pádem vlasy nezatěžuje, takže bych jej doporučil jak pro zmiňované vlasy jemné, tak i pro vlasy dětské, kde je jistě vítáno usnadnění rozčesávání. Navíc má velmi příjemnou parfemaci, obohacenou o výtažek z oleje oreláníků barvířského, kterou vyzdvihuje 99% mých klientů.

Související produkty
  1. Davines Oi Oil 50ml
   Davines Oi Oil 50ml
   524,00 Kč včetně DPH
  2. Davines Oi Oil 135ml
   Davines Oi Oil 135ml
   899,00 Kč včetně DPH
  3. Hair Company Inimitable Style Illuminating Drops 100ml
   Hair Company Inimitable Style Illuminating Drops 100ml
   -25%
   Cena před slevou: 391,00 Kč 293,00 Kč včetně DPH
  4. LONDA Velvet Oil 100ml
   LONDA Velvet Oil 100ml
   416,00 Kč včetně DPH