Kategorie

Den matek

Druhou květnovou neděli oslavíme Den matek. Máme pro vás tip na netradiční dárek. Uspořádejte pro vaši maminku perfektní SPA přímo u vás doma. Více v následujícím článku.
Den matek

Nejdůležitější dárek je čas, který strávíme spolu: na Den matek uspořádejte pro vaši maminku perfektní den SPA přímo u vás doma.

Místo klasických nápadů na dárky ke Dni matek bychom vám rádi navrhli odlišnou alternativu, která může být uspořádaná společně s kamarádkami vaší maminky: DNY lázní u vás doma!

Jak zprodukovat SPA den jako dárek?

 • Nejprve vytvořte uklidňující atmosféru. Inspirovat se můžete například v různých beauty centrech:
  • Doma si ukliďte a vše, co vám připomíná každodenní pracovní život zavřete do jednoho pokoje – mobilní telefon, pracovní počítač, šanony atd.
  • Použijte difuzér a s pomocí relaxačních éterických olejů rozprostřete vůně do všech místností. Doporučujeme například namíchat vůni sladkých pomerančů s levandulí. Jako alternativu můžete použít i vonné tyčky, které vyvolávají pocit meditace a prázdné mysli.
  • Pro uklidňující dojem je vhodné tlumené světlo. Zavřete proto okenice, stáhněte okenní rolety a jako zdroj světla využijte plameny svíček.
  • Nezapomeňte nechat puštěnou jemnou hudbu jako kulisu. Ideální jsou například zvuky přírody nebo instrumentální hudba. Vše co žena, kterou tolik milujete, má nejraději.

 

Hloubkově vyčistěte a omlaďte pokožku a vlasy

Spa den může začít koupelí nebo horkou aromatickou sprchou: stačí nalít několik kapek éterického oleje do vany nebo na mycí houbu. Využijte situace a dopřejte si veškerou péči, na kterou za normálních okolností nemáte čas - například peeling, abyste odstranili odumřelé buňky a vrátili své pokožce jas.

Věděli jste, že je možné udělat peeling také vaší pokožce hlavy a vlasům? Pomáhá omlazovat pokožku hlavy a usnadňuje vstřebávání ad hoc krémů a péče. Chcete-li eliminovat každodenní stres, vyzkoušejte šampon Davines - Detoxifying Scrub: čistí do hloubky, ale jemně, chrání před agresí volných radikálů. V případě, že si přejete dosáhnout smyslného zážitku, vyzkoušejte SOLU Sea Salt Scrub Cleanser s mořskou solí z Trapani (město na Sicílii) spadající pod Slow Food Presidia. Díky výjimečné vůni budete mít pocit, jako byste strávili den u moře!

Relaxační detoxikační maska

Jakmile dokončíte vaši koupel nebo sprchu, využijte tento den relaxace a dopřejte svým vlasům hloubkovou výživu v podobě masky: klasické rozmazlování, kterému se v rámci naší každodenní rutiny nemáme čas věnovat. Doporučujeme řadu Davines masek The Circle Chronicles: sedm produktů pro sedm různých výsledků, všechny v profesionální kvalitě. Pro váš SPA den doporučujeme masku the Let It Go Circle, která má povznášející a uklidňující vůni: dodává hebkost, hydrataci a komfort vašim vlasům a pokožce hlavy, které si potřebují odpočinout.

Masku the Let It Go Circle můžete použít buď samostatně, nebo jako tzv. multimasking (použití dvou a více odlišných masek na různé časti vašich vlasů). Masku the Let It Go Circle aplikujte do délek a konečků, zatímco masku The Purity Circle - revitalizující, detoxikační a antioxidační – naneste ke kořínkům a namáhanou pokožku hlavy.

Pauza na čaj!

Po skončení lázeňských procedur si vyhraďte čas na společný odpočinek: vyberte si, zda byste raději poslouchali hudbu, četli knihu, procházeli časopisy, trávili čas společně sledováním jednoho z vašich oblíbených filmů nebo několika epizodami vaší oblíbené televizní show…

K tomu všemu doporučujeme bylinkový čaj nebo třeba sklenku vína a něco lahodného k zakousnutí: čokoládu, kousek koláče nebo slané občerstvení. Stejně jako ve skutečných lázních, ale v pohodlí vašeho domova!

 

Něco navíc pro vaši maminku

Pokud si přejete, aby vaše maminka byla ještě o něco šťastnější, doporučujeme jí jako extra dárek koupit pečující produkty na míru – tedy produkty určené přesně pro její typ vlasů. Ať už jsou vlasy maminky dehydrované, bez objemu nebo se mastí, Davines portfolio nabízí péči pro každou okolnost. 

Související produkty
  1. Davines Authentic Replenishing Butter 200ml
   Davines Authentic Replenishing Butter 200ml
   -20%
   Cena před slevou: 449,00 Kč 359,00 Kč včetně DPH
  2. Davines Authentic Moisturising Balm 150ml
   Davines Authentic Moisturising Balm 150ml
   -21%
   Cena před slevou: 329,00 Kč 259,00 Kč včetně DPH
  3. Davines Authentic Cleansing Nectar 280ml
   Davines Authentic Cleansing Nectar 280ml
   -18%
   Cena před slevou: 339,00 Kč 279,00 Kč včetně DPH
  4. Davines Oi Hand Balm 75ml
   Davines Oi Hand Balm 75ml
   449,00 Kč včetně DPH
  5. Davines Authentic Nourishing Oil 140ml
   Davines Authentic Nourishing Oil 140ml
   -19%
   Cena před slevou: 579,00 Kč 469,00 Kč včetně DPH